AKTUALIZACJA ROZKŁADU JAZDY: 01.01.2020, PRZETARGI: 25.06.2019

Zmiany w komunikacji miejskiej w Redzie (rozkłady jazdy)

2019-12-22 11:02:09
2020-01/1578576832-info.png

Uwaga Pasażerowie! W związku z otwarciem nowego węzła integracyjnego przy redzkim dworcu kolejowym od środy, 1 stycznia 2020 r. wprowadzone zostają następujące zmiany w układzie komunikacji miejskiej w Redzie:

LINIA 8 (NOWY ROZKŁAD JAZDY):
trasa linii zostaje wydłużona do pętli C.H. "Port Rumia" (w godzinach porannych oraz przez całe niedziele i święta autobusy zakończą bieg na przystanku Reda Aquapark) zapewniając tym samym obsługę osiedli "Przy Młynie" i "Aquasfery" oraz połączenie dla mieszkańców Redy i Wejherowa z Aquaparkiem oraz Centrum Handlowym "Port Rumia". Wydłużony zostaje także czas funkcjonowania linii w dni powszednie i soboty (ostatni odjazd z pętli C.H. "Port Rumia" w dni powszednie o 22:07, a w soboty - o 22:12). Wybrane kursy z pętli Wejherowo Szpital umożliwiają przesiadkę na autobusy linii 9 do Rekowa lub 18 do Betlejem.

Trasa w kierunku C.H. "Port Rumia":
od obecnego przystanku końcowego Reda Dworzec PKP 03: Młyńska - Morska - Rumia: Kosynierów - C.H. "PORT RUMIA" (zatoka przy wejściu "Sopot").

Trasa w kierunku Wejherowo Szpital:
C.H. "PORT RUMIA" - Kosynierów - Reda: Morska - Młyńska - Gdańska i dalej swoją trasą.


LINIA 9 (NOWY ROZKŁAD JAZDY):
trasa linii zostaje wydłużona wszystkimi kursami do pętli Reda Rekowo Lipowa. Wprowadzone zostają nowe częstotliwości - co 30 minut w szczycie oraz co 40 minut poza nim i w weekendy. Zlikwidowany zostaje wariant do pętli Reda Pieleszewo Karłowicza - w miejsce kursów linii 9 wprowadzone zostają kursy linii 18.

Trasa w kierunku Reda Rekowo Lipowa:
od ulicy Długiej: Rekowska - aleja Lipowa - REDA REKOWO LIPOWA.

Trasa w kierunku Rumia Dworzec PKP:
REDA REKOWO LIPOWA - aleja Lipowa - Rekowska - Długa i dalej swoją trasą.


LINIA 17 (NOWY ROZKŁAD JAZDY):
w rozkładzie jazdy wprowadzone zostało skomunikowanie z liniami 9 oraz 18 łącząc północną część Redy z osiedlem Konopnickiej, Marianowem i cmentarzem przy ul. Gniewowskiej. Ponadto skorygowana zostaje trasa linii w rejonie redzkiego dworca kolejowego oferująca atrakcyjniejszy czas przejazdu.

Trasa w kierunku Reda Cmentarz:
od przystanku początkowego Reda Dworzec PKP 03: Młyńska - Obwodowa i dalej swoją trasą.

Trasa w kierunku Reda Dworzec PKP:
od przystanku Reda Szkolna 02: Obwodowa - Młyńska - REDA DWORZEC PKP.


LINIA 18 (NOWY ROZKŁAD JAZDY):
trasa linii nie ulega zmianie, lecz zwiększona zostaje liczba kursów i czas funkcjonowania linii od około 5:30 do 20:30. W godzinach szczytu kursowanie będzie odbywało się co 60 minut, a poza nimi - z częstotliwością 80-minutową.


LINIA 19:
w związku z wydłużeniem trasy linii 9 do pętli Reda Rekowo Lipowa linia zostaje zlikwidowana.


Zmiany charakterów przystanków:
Reda Konopnickiej 01 i 02 - ze stałego na warunkowy ("na żądanie"),
Reda Rolnicza 01 i 02 - z warunkowego ("na żądanie") na stały,
Reda SKM Pieleszewo 01 i 02 (daw. Pieleszewo Rzeczna 01 i Pieleszewo Torowa 02) - ze stałego na warunkowy ("na żądanie"),
Reda Szkolna 01 i 02 - ze stałego na warunkowy ("na żądanie").

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 r. linie 9 i 18 nie będą zajeżdżały na pętlę Reda Ciechocino. W zamian za to autobusy linii 9 zatrzymają się w zatoce przy ul. Puckiej przed skrzyżowaniem z ul. Długą, a autobusy linii 18 - na dawnym przystanku Reda Krokusowa 01 (obecnie Reda Ciechocino 03). Linia 8 będzie nadal korzystała ze stanowiska na pętli. Wsiadanie i wysiadanie na nowych stanowiskach przystankowych będzie znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze, a dodatkowo wyjazd autobusu z zatoki przebiega sprawniej i szybciej niż włączanie się do ruchu z pętli.

Życzymy wszystkim Pasażerom udanych podróży z MZK Wejherowo!