AKTUALIZACJA ROZKŁADU JAZDY: 01.04.2022, PRZETARGI: 22.02.2022

Komunalny metropolitalny bilet okresowy już dostępny w aplikacjach na urządzenia mobilne!

2022-03-10 09:44:56
2022-03/1646901944-info-01-1.png

Informujemy, że za pomocą aplikacji mobilnych kupić można już bilet miesięczny, umożliwiający korzystanie ze wszystkich miejskich autobusów, trolejbusów i tramwajów na obszarze metropolii. Bilety te, w cenach 132 zł (normalny) i 66 zł (ulgowy) są już dostępne w aplikacjach: jakdojade.pl, GoPay, mPay oraz zbiletem.pl, docelowo pojawią się także w pozostałych aplikacjach sprzedających bilety MZKZG.

Bilety miesięczne metropolitalne są zawsze biletami imiennymi, dlatego bilet miesięczny zakupiony przez telefon musi być przypisany do konkretnej osoby (podobnie jak bilet wgrany na imienną kartę miejską). Należy go opłacić za pomocą jednej z metod udostępnionych przez dostawcę aplikacji – np. przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass. Kontrola biletów odbywać się będzie przez odczyt kodu QR.

Przypominamy, że bilet miesięczny komunalny jest biletem upoważniającym do podróży wszystkimi liniami komunikacji miejskiej (w tym pospiesznymi i nocnymi), na całych długościach, organizowanymi przez:
ZTM w Gdańsku (autobusy i tramwaje),
ZKM w Gdyni (autobusy i trolejbusy),
MZK Wejherowo (autobusy).

Jednocześnie informujemy, że trwają prace nad umożliwieniem sprzedaży przez aplikacje biletów łączonych kolejowo-komunalnych.