AKTUALIZACJA ROZKŁADU JAZDY: 21.11.2016, PRZETARGI: 19.06.2017

Bilet łączony dostępny przez internet

2016-03/1458638323-pss.png

Od wtorku, 22 marca 2016 r. bilety łączone za 140 zł i 210 zł dostępne także przez Internet.

Jest dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z metropolitalnych biletów łączonych, dostępnych w ramach wspólnej oferty Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Od wtorku, 22 marca 2016 r., będzie możliwość zakupu tych biletów również przez Internet. To duża wygoda, oszczędność pieniędzy i czasu dla podróżnych, którzy nie będą już musieli kupować papierowej części w kasach biletowych na dworcach kolejowych w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni. Wszystko można załatwić przez Internet i zapisać na jednej karcie elektronicznej.

Bilety te można będzie naładować na jedynym z wielu funkcjonującym już w aglomeracji trójmiasta nośników np.: karta elektroniczna ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia czy MZK Wejherowo, a nawet elektronicznej legitymacji studenckiej.

Sprzedaż internetowa dostępna będzie od wtorku, 22 marca 2016 r. od ok. godziny 10:00 na dobrze znanej posiadaczom kart elektronicznych stronie https://wniosek.mzkwejherowo.pl/isoke.html

Pojawi się na niej wówczas aktywna ikona SKM, która umożliwi zakup części kolejowej i komunlanej biletu łączonego. Nowa funkcjonalność – zapisanie części kolejowej na karcie elektronicznej – umożliwi również odtworzenie całego biletu na wypadek utraty karty – mówi Krzysztof Nalewajko Kierownik inspektor ds. funkcjonowania biletu metropolitalnego z Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

- Przypomnę, że z biletem za 210 zł –tańszym o 30 złotych od odpowiadającego mu funkcjonalnie biletu metropolitalnego, można poruszać się autobusami, tramwajami, trolejbusami i koleją - zarówno PKP SKM w Trójmieście jak i Przewozami Regionalnymi, po całym obszarze Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Bilet obowiązuje między Luzinem a Cieplewem oraz na odcinku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Na odcinku PKM obowiązuje od Gdańska Głównego przez Gdańsk Wrzeszcz i Osowę do Gdyni, oraz do Babiego Dołu – mówi Marcin Głuszek dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.

Bilet łączony za 140 zł  Gdańsk + Sopot, upoważnia do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej oraz pociągów SKM w granicach Gdańska i Sopotu. Przejazdy pociągami SKM po linii PKM są realizowane na odcinku z Gdańska Głównego przez Wrzeszcz, do Gdańska Osowy lub Gdańska Rębiechowa. Przejazdy pociągami SKM po linii SKM są realizowane na odcinku Sopot Kamienny Potok - Gdańsk Lipce.

Bilet  łączony za 140 zł Gdynia + Sopot, upoważnia do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej oraz pociągów SKM w granicach Gdyni i Sopotu. Przejazdy pociągami SKM po linii PKM realizowane są na odcinku Gdynia Główna – Gdynia Wielki Kack. Przejazdy pociągami SKM po linii SKM są realizowane na odcinku Sopot Wyścigi - Gdynia Cisowa.