AKTUALIZACJA ROZKŁADU JAZDY: 16.12.2020, PRZETARGI: 03.06.2020

Testujemy kolejny autobus elektryczny!

2021-01-11 13:16:40
2021-01/1610368601-solariselectric.png

W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., kolejny raz rozpoczęliśmy testy elektrycznego autobusu - tym razem jest to Solaris Urbino 12 electric. Kolejne testy to kolejne działania w kierunku czystych, ekologicznych i zeroemisyjnych autobusów.

Autobus będzie rozpoznawalny po numerze bocznym - #803. Dodatkowo wyróżnia się dosyć ciekawym malowaniem zewnętrznym - niebiesko, zielono, białym. Elektrycznym Solarisem przejechać się będą mogli mieszkańcy całej naszej sieci - planujemy testy na prawie wszystkich liniach MZK Wejherowo.

Dodatkowo, przypominamy, że w autobusie testowym, tak jak w każdym w sieci Wejherowskiej Komunikacji Miejskiej, można zakupić bilet u kierowcy z drukarki, a także skorzystać z bezpiecznej i wygodnej w obsłudze Karty Elektronicznej, w tym również Portmonetki Elektronicznej.

Solaris Urbino 12 IV generacji w wersji napędzanej olejem napędowym jest doskonale znanym autobusem przez pasażerów MZK Wejherowo. To właśnie my byliśmy pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem, które zakupiło ten model pojazdu i rozpoczęło nim kursowanie na liniach. Tym razem będzie możliwe przejechanie się takim autobusem w wersji elektrycznej, a w dodatku z dosyć nietypowym układem wnętrza - miejsce na wózki znajduje się na prawo od środkowych drzwi. Tak jak w każdym pojeździe nowej generacji o odpowiedni komfort podróży dbają liczne systemy bezpieczeństwa. Autobus wyposażony jest w nowoczesne baterie litowo-jonowe zabudowane na dachu oraz z tyłu pojazdu. Zasięg elektrycznego autobusu wyprodukowanego przez firmę Solaris na jednym ładowaniu w zajezdni autobusowej wynosi ok. 200 kilometrów.